Metoda pro zlepšení zraku přirozeným způsobem

Je opravdu možné zlepšit si zrak vlastními silami?

Ano, je.

O metodě Meira Schneidera jsem se dozvěděla jako učitelka, když jedna z mých žákyň odložila silné dioptrické brýle.  Její maminka mi řekla, že spolu navštěvují oční terapeutku a obě si chtějí zlepšit zrak. Začali dělat oční cvičení a jen několik měsíců jim oběma stačilo, aby jednou provždy odložily silné brýle, které roky nosily. Maminka MUDr., věk 40 let a její dcera ve věku 7 let.  Už jsou to skoro dva roky a obě jsou bez brýlí.

Já sama jsem v té době neměla oči v nejlepší kondici a brýle jsem si musela nasazovat stále častěji. Takže netrvalo dlouho a oční terapeutku jsem navštívila také. Začala jsem vnímat svůj zrak jako něco, co můžu ovlivnit. Pustila jsem se do toho a změna se dostavila. Všechny pokroky jsem s nadšením a pokorou sledovala. 

Dnes čtu a řídím bez brýlí a můj zrak se stále dál zlepšuje.

Výsledky a osobní zkušenost mě nadchly a přesvědčili. A když přišla možnost nastoupit do výcviku pro zlepšení zraku přirozenou cestou ani chvíli jsem nezaváhala. Bylo mi jasné, že tuto úžasnou metodu chci šířit dál a že ji chci propojit s dalšími metodami, se kterými dlouhodobě pracuji, a chci tak pomáhat lidem.

Erika Župová
Kouč a poradce pro zlepšení zraku přirozenou cestou

Meir Schneider, jeho metoda a oční cvičení

Meir se narodil slepý v roce 1954. Po pěti neúspěšných operacích očních čoček, které mu zanechaly masivní tkáňové jizvy, glaukom, kataraktu, křížovou viditelnost a nystagmus (nedobrovolné rychlé oční pohyby), lékaři vyhlásili jeho stav za beznadějný a byl oficiálně prohlášen za trvale slepého. Ve škole četl a psal jen v Braillově písmu. Uvnitř se však nikdy nevzdal svého snu vidět.

Jen několik měsíců před svými sedmnácti narozeninami se Meir setkal s chlapcem, který mu dal naději, že jeho sen o vidění by mohl být realizován. Chlapec ho naučil Batesově metodě očních cvičení. Navzdory opozici a skepse rodiny a lékařů, Meir cvičil tyto oční cvičení s extrémní péčí. Použitím Batesovy metody jako své vnímavosti a tvořivosti rozšířil počet cviků a vytvořil vlastní systém cvičení. 

Během šesti měsíců od začátku očních cvičení poprvé v životě rozpoznat vizuální objekty. Během 18 měsíců mohl číst bez brýlí tím, že držel papír pár centimetrů od nosu. Dnes Meir normálně vidí, cestuje, čte, má řidičský průkaz bez omezení a jeho zrak se i nadále zlepšuje.

Rozhovor s Meirom Schneiderom v časopise Reflex.

Je tato metoda právě pro vás?

Metoda Meira Schneidera může napomoci při prakticky všech očních vadách a potížích. Některé může zmírnit, některé zcela upravit. 

Základem metody je uvolnění oblasti očí, obličeje, šíje a ramen. Prohloubené dýchání a prokrvení přináší nezbytné oživení celého zrakového systému. Oči jsou lépe zásobovány živinami a kyslíkem a jsou odplavovány škodlivé látky. K uvolnění se dostanete zařazením jednoduchých cviků do běžného života. Má-li se člověk naučit novým dovednostem, musí se napřed zbavit zlozvyků . Některé cviky slouží k nabourání stereotypů. Další cviky zase slouží ke stimulaci vloh, které při nadužívání centrálního vidění při moderním způsobu života zakrňují. Cviky jsou přirozené, snadno se vstřebají do běžného způsobu dívání se. Nelze v podstatě hovořit o běžném cvičení, jedná se spíše o nové návyky, které zahrnete do svého běžného života.

Oční cvičení pro zlepšení zraku přirozenou cestou vychází ze sedmi principů, které Meir Schneider vnímá jako podstatu zdravého vidění. Jsou to:

 • 1
  Hluboké uvolnění
 • 2
  Přizpůsobování měnící se intenzitě světla
 • 3
  Pozorování detailů
 • 4
  Pohled do dálky
 • 5
  Rozšíření periferie
 • 6
  Vyvážené používání obou očí
 • 7
  Koordinace očí a těla

Jak můžu začít? Rychle a snadno.

Začněte hned a ZDARMA!

Přihlaste se k odběru novinek. Získáte více informací. Budeme vám zasílat tipy a rady, jak můžete začít zlepšovat váš zrak hned. To vše úplně zdarma.

Občasně vám zašleme informační email s tipy a radami pro získání lepšího zraku nebo aktualitami a akcemi k naší nabídce. Zásady ochrany soukromí.

Co vám nabízíme a jaké to je?

Nabízíme vám individuální konzultace pro děti a dospělé, seminářepro jednotlivce, celé rodiny a firmy, zaměřené na efektivní výuku technik a cvičení pro zlepšení zraku a stavu očí.

 • Unikátní
  Využíváme unikátní know-how postavené na spojení vysoce účinných metod učení a odbourávaní hlubokých bloků a stresů prostřednictvím metod koučinku, kineziologie a cvičení zraku dle Schneiderovy a Batesovy metody.
 • Vysoce efektivní
  Stačí 5-10 minut cvičení denně a váš zrak se může začít zlepšovat. Naučíme vás jak na to.
 • Velmi praktické
  Ukážeme vám, jak začlenit cvičení do běžného každodenního života tak, aby vás bavilo a s stalo se přirozenou součástí vašeho života.