Oči – okno do duše i do těla

Naše oči jsou jako barometr.

Barometr toho, jak se celkově cítíme na fyzické, ale i na psychické úrovni. V těle vše se vším souvisí, a proto si nemůžeme myslet, že oči na tom budou jinak. Jak se to v praxi může projevovat?

Málo jste se vyspali? Pravděpodobně vás oči ráno bolí, jsou suché a už od rána máte pocit písku v očích. Také se vám už od rána zdá, že pohled do blízka je nějak zamlžený.

Jste přetížení a ve stresu? Může se stát, že v takovém stavu se vám těžko čtou texty, nesoustředíte se na obsah a text musíte číst znovu, nebo vám nedává smysl.

Do noci jste četli a pak rovnou usnuli? Ráno byste čekali, že se po spánku budou vaše oči cítit odpočatě,  ale je to jinak… Jsou unavené, možná pálí a vaše celková nálada je tak nějak, řekněme, mrzutá.

Zatěžujete si dlouhodobě žlučník a játra, nebo jste je zatížili jednorázově, ale pořádně? Oči mohou být zakalené, ztratí svůj jas a vy máte celkově pocit zhoršeného zraku.

Máte zablokovanou, nebo dlouhodobě přetěžovanou krční páteř? V takovém případě se může vaše vidění rozdvojovat, písmenka plavou a zamlžují se.

Takto by se dalo dále vyjmenovávat a ukazovat, jak jednotlivé fyzické či psychické nepohody souvisejí s naším zrakem.

Je důležité, abychom vědomě tyto souvislosti odkrývaly a věděli s nimi pracovat.

Je třeba si uvědomit, že vše, co si tělo samo navodilo, dokáže také zpracovat a vypořádat se s důsledky. Potřebuje však naši vědomou podporu a pomoc.

Právě na to je zacílen náš online Rychlokurz – Relaxace očí. Provede vás způsoby relaxace zraku a jednotlivými druhy oční únavy.

Ukáže vám, jak navodit svým očím a tudíž i celému tělu pocit harmonie a pohody.

Více o kurzu na stránce:
https://zdrave-oci.eu/online-rychlokurz-relaxace-oci-info-objednavka/

Autor: Erika Župová, kouč a poradce pro zlepšení zraku prirrodzenou cestou

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů